Rezervace: 776 566 240

FARMSHOP

V rámci aktuální situace jsme se rozhodli nenechat naši zahrádku pustoprázdnou a využít ji pro podporu nejen našeho podniku, ale i našich dodavatelů, nebo malých regionálních výrobců. Tak vznikl nápad na farmářský trh, který najdete hned vedle našeho výdejního okna. 

ČÍ VÝROBKY SI JE MOŽNÉ ZAKOUPIT?

NAŠE!

Rozhodli jsme se, že našim zákazníkům dopřejeme jejich oblíbené pochoutky z naší kuchyně i doma. Proto jsme je připravili tak, aby se daly jednoduše přepravit a zkonzumovat. Mezi naše oknové stálice patří domácí bramborové chipsy, domácí tortilla chips, nakládaný hermelín a nebo utopenec. Ty jsme se s otevřením Farmshopu rozhodli doplnit i o gulášovku, Vámi oblíbený bramborový salát a nebo již...

Čokoládovna JANEK    facebook | web

Jankova čokoládovna pochází z Uherského Brodu, kde vznikla v roce 2015. Je specifická svým malým týmem, který se skládá z mladých čokoládových nadšených znalců, kteří dbají na to, aby nakoupili co nejkvalitnější suroviny a ty pak zpracovali a vytvořili osobité čokolády bez zbytečných přísad. 

V naší nabídce naleznete i malé bonboniery plné ručně dělaných pralinek nebo čokoládová srdíčka zdobená ořechy nebo lyofilizovaným ovocem. Perfektní dárek pro Vaši polovičku, nebo Vás samotné na Valentýna!

PŘEHRAJTE SI REPORTÁŽ O JANKOVÉ ČOKOLÁDOVNĚ - ZDE.

 

PEČIVO A CEREÁLIE

Chleba Brno      web | facebook

Chleba Brno začal z touhy po poctivém chlebu, který v Brně nebyl k dostání. A tak začali zakladatelé s pečením a své bochníky roznášeli po brněnských podnicích a dávali je lidem ochutnat, aby věděli, jestli pekárnu mají založit, nebo ne. Zájem byl od začátku veliký, protože jejich chleby jsou opravdu poctivé a vynikající i po pár dnech! A tak se původně z malého projektu stal jeden z nejznámějších malých výrobců chleba a pečiva v Brně, který má nyní zastoupení už i v Olomouci. Kdo jejich chleby ochutná zjistí, že jsou opravdu výjmečné a bude je s radostí jíst jen s máslem a nebo třeba s paštikou, kterou si u nás ve Farmshopu může koupit taky! 

Janova pec    facebook | web

Janova pec je rodinná firma pana Jana Krále, který se v roce 2013 jako první v České republice začal zabývat výrobou pečeného müsli. Není to ale ledajaké müsli! Jeho základ je totiž tvořen z bezlepkových ovesných vloček, které jsou slazené medem od pana včelaře Smolíka. Janova pec si zakládá nejen na poctivých surovinách, ale i na poctivé chuti - proto v jejich müsli naleznete opravdovou spoustu ořechů, lyofilizovaného (mrazem sušeného) ovoce a semínek. To stejné platí i u jejích kaší, které Vám zlepší náladu nejen v pondělní ráno. Pokud ale máte už své oblíbené domácí receptury na kaše různých základů, máme pro Vás alespoň lyofilizované ovoce, které Vaše domácí kaše může obohatit o vitamíny a nové chutě!

 

Kváseczech    facebook | web

Chtěli byste také vyzkoušet upéct si doma pořádný kváskový chleba, ale je to pro začátek příliš velké sousto? Nebo nejste úspěšnými živiteli kvásků? Nevadí, máme pro Vás řešení v podobě Kváseczechku! Předpřipravené směsi, díky které bude pečení výborného chleba nebo rohlíků hračka! Jak na to se dočtete zde.

NÁPOJE

Hostětínský mošt    facebook | web

Je vůbec třeba tuto moštárnu z Bílých Karpat představovat? Spoustě z Vás určitě ne. Hostětínská moštárna je již známé jméno spojované s kvalitními výrobky. Již od svého založení v roce 2002 jde o oceňovaného výrobce jablečných nápojů, který hned první rok své existence vyhrál ocenění Česká biopotravina pro svůj jablečný mošt a další ocenění se dostala jablečnému moštu s rakytníkem a sirupu z černého bezu. V Hostětínské moštárně si při výrobě zakládají na uchování co největšího přírodního charakteru nápoje. Proto své mošty nečeří (nepoužívají čeřidlo tanin či želatinu), nefiltrují (pomocí papírových ani látkových filtrů), nepřibarvují, nepřislazují ani neředí. 

 

PROJEKT Kombucha    facebook | web

Kombucha je nápoj, který vzniká při kvašení díky houbu připomínajícímu seskupení kvasinek a bakterií. Bývá většinou na bázi zeleného čaje a dá se dochutit například pomocí ovoce. Více informací naleznete ZDE.

O nápoji Kombucha lze najít první zmínky již 221 let př.n.l. v Číně, kde byla nazývána právem "elixírem života". Brzy se začal šířit po celé Asii a hojně se využíval při léčbě zánětů, poruch imunity či dokonce na léčbu nádorů. Japonské Geishy kombuchu pily, aby si udržely štíhlou postavu a bezchybnou hydratovanou pleť a lesklé vlasy. Do Evropy se dostala přes Rusko s pověstí zázračné houby, která slouží jako prevence rakoviny. V roce 1920 se o kombuche na základě vědeckých výzkumů napsal poprvé i novinový článek a byla součástí téměř každé ruské domácnosti. Bohužel vymizela v období 2. světové války, kdy kvůli nedostatku potravin neměly domácnosti dost cukrů, které jsou potřeba při jejím kvašení. Znovu se do povědomí dostala v posledních pár letech a zažívá novou popularitu. 

 

Samurai shot    facebook | web

První nealkoholický panák vymyšlený a vyrobený v ČR. Nápoj kombinující sílu přírody v podobě koncentrovaného kvalitně připraveného čaje zkombinovaného s bylinkami. Stejně jako bojovníci samurai, i Samurai shot je poctivý a nekompromisní nakopávač. U nás naleznete dva druhy - Geisha Velvet (zelený čaj s levandulí), který je určený k oslavování výjmečnosti a Tea Booster Double Shot, který podporuje radost a divokost. Při testování pro Vás jsme museli uznat, že tenhle přírodní nakopávač opravdu funguje!

SIRUPY, MARMELÁDY, PEČENÉ A SYPANÉ ČAJE

Herba Lena  facebook | web 

Pečené čaje, sypané bylinné čaje a sirupy od Herba Leny se vyrábějí v oblasti Drahanské vrchoviny. Za firmou stojí Lenka Němcová, která díky svému koníčku ve sběru a zpracování darů přírody dělá radost ostatním kvalitními výrobky plnými vitamínů, které vydrží i v zimních měsících.

 

Sirupy a marmelády od Vandy     facebook | web | instangram

Originální příchutě, které Vás chytnou a nepustí. To je krátká definice výrobků od paní Vandy a jejích dcer. S vařením ovocných dobrot začaly v roce 2012 a od té doby se díky prodejům na farmářských trzích staly pro spoustu obyvatel Jižní Moravy synonymem pro poctivou marmeládu a osvěžující limonády. Neváhejte ochutnat poctivé marmelády z ovoce v BIO kvalitě!

 

POŘÁDNEJ VÝVAR?

Bujónka     facebook | web

Pořádný vývar si můžete užít i bez několika hodin práce s loupáním zeleniny a hlídáním hrnce. Jak? Řešením je bujónka! Výrobek z Kyjova, který se rozhodly vyrábět tři sestry podle rodinného receptu jejich babičky. Neuvěřitelně chutná a koncentrovaná bujónka po prvním ochutnání vyžene z Vaší domácnosti všechny své kostkové kolegy plné chemie. Na své si přijdou vegetariáni i masomilci. Tak hurá k nám ji vyzkoušet!

SUŠENÉ OVOCE & OŘECHY

LYOFILIZOVANÉ ovoce máme i od Janovi pece (kategorie pečivo a cereálie).

Life Like     facebook | web

Další brněnský projekt, který vznikl podobně jako spousta dalších, které Vám u nás představíme! Skupině kamarádů chyběli na trhu kvalitní ořechová másla, která by složením odpovídala jejich koníčku - fitness. Rozhodli se podívat se výrobě ořechových másel pod skořápku a vyrobili si své vlastní. To dávali postupně ochutnávat kamarádům sportovcům, kterým tak zachutnalo, že jejich poptávku nedokázali v domácím prostředí uspokojit a tak založili firmu a začali vyrábět ve větším objemu! Z ořechových másel se poté dostali k dalším dobrotám a dnes vyrábí i vlastní tyčinky, proteinové svačinky a nebo lyofilizované ovoce. A nebojte, nemusíte být sportovec, abyste si mohli zamlsat zdravě.. :)

Domácí dobroty     facebook | web

Domácí dobroty jsou malé podnikání založené na rodinné zkušenosti se zdravým rozmazlováním svých dětí. Začalo to babičkou, která vnoučatům místo sladkostí plných cukrů a éček dávala sušené ovoce. Tohle nastartovalo rodinné podnikání a stavbu velké sušárny, díky které se dostanou zdravé sladkosti i k Vám domů.

PIVO

Líšeňský pivovar      web | facebook 

Líšeňský pivovar byl založen v roce 2011 v Brně. Je známý hlavně jako minipivovar zabývající se pivními speciály a poctivými ležáky. Základní nabídku (a také Vaše oblíbence) tvoří Marvan 11 a PePa 12. Pro milovníky tmavých piv můžeme nabídnout např. Černé 13 (poctivý tmavý ležák) a pro milovníky pšeničných piv svrchně kvašenou Pšeničnou 12. S příchodem nových majitelů v roce 2016 přišel i nový sládek Jiří Čejka, který stojí za proslulými líšeňskými speciály svrchně kvašených piv - IPA, APA, EPA atd. Naše aktuální nabídka líšeňských piv se neustále mění, takže bude nejlepší, když se u nás sami zastavíte a podíváte, co zrovna máme!

CHILLI

HUHU Chilli      web | facebook

Výrobou chilli delikates se zabývá brněnské HUHU od roku 2012. Jejich specialitou jsou chilli omáčky vyráběné z lokálních surovin (rajčata z farmy Ráječek z Brna, švestky od zahradnictví Ferby z Pasohlávek a meruňky z Vrbic). Postupem času rozšířili sortiment o výrobu ajvaru, cibulového chutney, ovocné BBQ omáčky, hořčice a také kimči. Všechny výrobky jsou připravované ručně bez jakýchkoliv chemických dochucovadel a konzervantů.

 

Chilli Maga      web | facebook 

Chilli Maga je malá firma složená ze tří kamarádů, vášnivých pěstitelů pálivých papriček z Moravy, kteří se rozhodli spojit síly a založit si firmu, aby jejich pálivé dobroty mohli rozšířit i mezi další lidi, nejen své kamarády a rodiny. Jejich hlavním cílem je vytvářet chilli dobroty bez barviv a konzervantů.

 

MASO & UZENINY

Řeznictví Šindelář & Syn      web | facebook 

Řeznictví Šindelář je rodinné řeznictví s kořeny v Brně, které se už řadu let zabývá zpracováváním kvalitního masa a výrobou vlastních uzenin a masových delikates. Mezi jejich klasiky patří např. vepřová tlačenka, vepřové maso ve vlastní šťávě, játrová paštika a nebo klobásy a párky.

Chuť Moravy      web | facebook

Vše to začalo v roce 2012, kdy se dva kamarádi (programátor a počítačový grafik) rozhodli, že se odpoutají od počítače a začnou se věnovat svému koníčku - vínu! Z prodeje vín z Jižní Moravy se postupně stal mnohem obsáhlejší projekt, ve kterém víno doplnili všemožnými delikatesami a začali s tvorbou dárkových košů. Tak vznikla Chuť Moravy, jak ji známe dnes. Spousta specialit z jejich sortimentu je tak originální, že je ve většině případů nemožné ji sehnat u jiných výrobců - např. Smrkové želé, Chmelíček, Kdoulový sýr, Svatojánské ořechy, Slanináda atd.

Farma Pálava      web | facebook

Sýrárna sídlící v samém srdci Pálavy od roku 2014, věnující se výrobě kravských a kozích sýrů. Mezi jejich bestsellery patří Kienberg - ať už bez příchuti, nebo s vlašskými ořechy. Jedná se o dlouho zrající sýr z kravského mléka, pro jehož výrobu je typické vnitřní prosolování.

W&T Meat      web | facebook

Parta mladých nadšených řezníků se spojila a začala společnými silami zpracovávat kvalitní maso a vyrábět z něj i lahůdky, např. v podobě klobás, které najdete u nás ve Farm Shopu! Postupně se rozrostli a teď sídlí na Lesné v areálu Mendelovi univerzity. Jejich maso můžete znát i z naší kuchyně, kdy od nich pravidelně bereme např. maso na steaky, vepřovou panenku, kotletu atd. 

Facebook Instagram mapAlt